8 meemi, mis naerutasid ühismeediat

08.07.2024

Viimaste nädalate tormilised poliitilised sündmused andsid küllaga ainest teravmeelitsemiseks meemimeistritele. Propastopi toimetus tegi valiku meemidest Kaja Kallase, Joe Bideni ja Donald Trumpi ning Viktor Orbáni Moskva-visiidi kohta. Lisaks pakume üht näidet selle kohta, kuidas okupeeritud Sevastopoli kangelaslike kaitsjate välireklaam pöördus nende vastu.   

“PÖÖRASELT RUSSOFOOBNE” KAJA KALLAS

“Mulle meeldib Kaja Kallas.”
“Aga Peter, Kremli väitel on ta pööraselt russofoobne.”
“Ta juba meeldib mulle, sa ei pea teda rohkem üles kiitma.”

“Te olete pööraselt russofoobne!”
Kaja Kallas: “Aitäh!”
Mõiste “pööraselt russofoofne” muutis üldkäibivaks Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, kommenteerides Kaja Kallase nimetamist Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks.

“Hüvasti soometumine, teretulemast estoniseerumine!”
Vladimir Putini kõrval on Soome president Tarja Halonen (2000-2012), kelle väitel ei suutnud eestlased ajalooliste traumade tõttu Venemaaga kompleksivabalt suhelda. Mõiste Euroopa Liidu “estoniseerumine” lasi käibele Venemaa välisminister Sergei Lavrov, kommenteerides Kaja Kallase nimetamist Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks.

MASENDAV USA PRESIDENDIVALIMISTE KAMPAAMIA

JOE BIDENI TELEFONIKÕNE LONDONISSE PÄRAST UK VALIMISTULEMUSTE SELGUMIST: “Õnnitlen teid võidu puhul, mister Churchill!”
USA presidendikandidaatide esimene debatt tekitas Joe Bideni vaimse võimekuse kohta tõsiseid kahtlusi.

NÄITLEJA ROBIN WILLIAMS: Ka poliitikud peaksid oma pintsakutel kandma sponsorite logosid nagu NASCARi piloodid, siis me teaksime, kes neid omab.

VICTOR ORBANI SOOLOSÕIT MOSKVASSE

Palju pahameelt pälvis Euroopa Liidu eesistujamaa Ungari peaministri Viktor Orbáni kohtumine Moskvas Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Sel puhul loodi ja võeti taaskasutusse hulgaliselt pika-aegse Kremli-sõbra tegevust aasivaid meeme. 

KREML. Kuu parim töötaja – Viktor Orbán.

Viktor Orbán juhib parteid Fidesz ning vene keeles on sõna пиздец. Meemimeistrid ristasid need kaks ning kujundasid vastavalt ümber ka Fideszi ametliku logo. (Ropu sõna пиздец vasted inglise keeles on muuhulgas clusterfuck; extremely undesirable situation, fuckload, shitload.)

SADAGU TAEVAST KASVÕI KIVE!

   

ORIGINAALFOTO SEVASTOPOLIST: Mis edasi? / Sadagu taevast või kive alla! / Me oleme kodumaal!

SEVASTOPOLI FOTO MEEMINA: Mis edasi? / Sadagu taevast või ATACMSe alla! / Me oleme kodumaal!

Postituses on kasutatud kuvatõmmiseid Xist ja VKontaktest.