Vene välisministeerium teatas Propastopi blokeerimisest Venemaa territooriumil

26.06.2024

Venemaa kehtestas sanktsioonid 81 Euroopa meediakanali vastu. Allikas: kuvatõmmis ERR.

Suur tunnustus Propastopi aastatepikkusele tööle on Vene välisministeeriumi eilne teade, mille kohaselt piirab Venemaa oma territooriumil juurdepääsu mitmekümnele lääne väljaande kodulehele, teiste seas ka Propastopi kodulehele.

Viimasel aastal on Propastopi tegevus palju tunnustust pälvinud: mullu juunis pälvis blogi Propastop Euroopa Kodaniku auhinna väärinfo paljastamise eest.

Eestist kuuluvad eile avaldatud Vene välisministeeriumi auväärsesse nimekirja lisaks Propastopile suured ja mõjukad meediakanalid Delfi ning ERR. (Postimehele ja ERRi venekeelsele portaalile seati blokeering juba 2022. aastal.)

Kokku on Kremli koostatud mustas nimekirjas 25 riigi väljaanded ning neli üle-euroopalist väljaannet. Teiste seas blokeeritakse Saksamaa väljaanded Zeit, Spiegel ja Frankfurter Allgemeine Zeitung, Hispaania leht El País, Itaalia leht la Repubblica, Soome ringhääling Yle ja ajaleht Helsingin Sanomat, Prantsusmaa leht Le Monde ja uudisteagentuur AFP ning USA leht Politico.

Vene välisministeerium nimetab sanktsioonide põhjuseks vastusammu Euroopa Liidu äsjasele otsusele, millega keelati mistahes moel info levitamine Euroopa Liidus kolmel vene meediakanalil: uudisteagentuuril RIA Novosti ning ajalehtedel Izvestija ja Rossiiskaja Gazeta.

Musta nimekirja kantud lääne meediakanalid on  Vene välisministeeriumi teatel “süstemaatiliselt levitanud ebausaldusväärset informatsiooni sõjalise operatsiooni kulgemise kohta” (Ukrainas).

Väljavõte Vene välisministeeriumi otsusest, milles Propastopi nimetatakse informatiivseks veebiportaaliks (täisnimekirja leiab siit):

Швеция

73.    Телерадиокомпания «SVT» (svt.se);

74.    Радиокомпания «Sveriges Radio» (sverigesradio.se);

Эстония

75.    Информационный веб-портал propastop.org;

76.    Национальная телерадиовещательная корпорация «ERR» (err.ee);

77.    Медиаресурс «Delfi» (delfi.ee);

Общеевропейские СМИ

78.    Agence Europe (agenceurope.eu);

79.    Politico (www.politico.eu, www.politico.com);

80.    Спутниковый пакет «Svoboda Satellite Package» (rsf.org);

81.    Интернет-издание «Euobserver» (Euobserver.com).