Suslikut näed? Mina ka ei näe. Aga ta on siin.

14.02.2024

Päeval, mil Eesti Välisluureamet esitles oma aastaraamatut, mil sai teatavaks, et Venemaa on kuulutanud peaminister Kaja Kallase tagaotsitavaks, postitati Youtube’is video, kus endine riigiduuma saadik erakonnast LDPR Makism Šingarkin räägib täie tõsidusega, et “Eesti territooriumilt valmistatakse ette laiaulatuslikku rünnakut Leningradi tuumajaama vastu”.

 

Šingarkin selgitab videos, miks ta selle intervjuuga kiirustas:

“See NATO tuumaplaneerimise rühmitus, mis valmistas Kiievi režiimi huvides ette terroristlikke ja provokatiivseid rünnakuid nii Venemaa kui Ukraina tuumajaamadele…Tänaseks on teada, et see grupp mitte ainult ei olnud ümber paigutatud Balti riikidesse, vaid see planeerib ja viib läbi ka laiaulatusliku rünnaku Leningradi tuumajaamale… Ja lihtsalt selle haarangu välistamiseks räägime sellest avalikult. Me räägime sellest, et kõik teaksid, mida me teame.”

Šingarkin võttis oma teadmised olukorrast kokku: diversandid saabusid Eesti territooriumile, tõid kaasa ründedroonid, nende lähenemismarsruudid Leningradi tuumajaama ründamiseks on välja töötatud ja kooskõlastatud NATO tuumaplaneerimisgrupiga… ja selle diversantide rühma ülesande täitmiseks Leningradi tuumaelektrijaama objektide vastu on kasutada kuni 20 suuremahulist ründeühikut.

Oma kõnes pöördub ta Eesti elanike ja ohvitserite poole, tuumaterrorismi valdkonna ekspertide poole, kellega ta väidetavalt palju koostööd tegi:

“Saage aru, kavandatavad sündmused on tõepoolest sisuliselt kolmanda maailmasõja vallandajad. See on tõesti casus belli. Venemaa on sunnitud end kaitsma ja seda kaitset ei saa realiseerida ilma Eesti Vabariigi territooriumit tabamata. See tähendab, et Eestit hakkavad tegelikult “pimedas” ära kasutama need isikud, kes kasutavad neid õhurünnakute vahendeid Kiievi režiimi nimel…”.

“Ekspert” ütleb ka, et dokumendid on koostatud, kuid NATO ohvitserid ise ei tea sihtmärke – “on nimetatud erinevaid sihtmärke, mille hulgas Leningradi tuumaelektrijaama ei ole. Aga ME TEAME, et seda kavatsetakse rünnata.”
Viimane meenutab väga dialoogi kultusfilmist “DMB“:

“Kas sa näed suslikut? Ei. Ja ma ei näe seda. Aga ta on seal.” Selline on Vene propaganda olemus.

Kuvatõmmised on pärit loos kasutatud allikatest.