Kas tuvastasid Pjotr Rumjantsev-Zadunaiski pildi?

28.05.2023

Maikuu mõistatuses küsisime:
1 Kelle portree ripub seinal Kremli peremehe vasakul käel?
2 Millised kunstiteosed on veel selles ruumis ja mis on neil kujutatud?

1. küsimuse õige vastus: Pjotr Rumjantsev-Zadunaiski
Õige vastuse leidmiseks otsisime kõigepealt välja selle ruumi nime, kus pilt on tehtud. Tegemist on julgeolekunõukogu istungite saaliga Kremlis, Senati palees (vene keeles Зал заседаний Совета безопасности РФ)

Seejärel otsisime paremat vaadet otsitavale graafilisele lehele, guugeldades venekeelset saali nime ja otsides pildivasteid. Leidsime Kremli kodulehelt otsevaate teosele, pildiotsing viis õige vasteni. Pildil oleva isiku kohta saad lugeda Vikipeediast.

2. küsimuse õige vastus: vähemalt kolm kunstiteost veel, millest ühel kujutatud Peeter I, teisel Poltaava ja kolmandal Lesnaja lahing.
Selline vastus on õige 2012. aasta seisuga. Hilisematel piltidel on osa teoseid asukohti vahetanud, näiteks otsitaval pildil Putini paremal käel olnud teos on varasematel piltidel seinal kaugemal.

Otsingu loogika on samasugune: tuleb leida parem vaatepunkt pildile ja seejärel leida pildiotsingu abil sobivad vasted: Peeter I pilt, Poltaava lahingu pilt ja Lesnaja lahingu pilt.

Suur tänu kõigile, kes lahendama vaevusid. Varasemad sarnased ülesanded leiad otsisõnaga “Pildimäng” või samanimelisest rubriigist. Vihjeid ja abivahendeid ülesande lahendamiseks leiad selle lingi all asuvast tööriistakastist.