Avaldatud on koos Petersoniga kapo poolt kinni peetute nimed

11.03.2023

Mitu Kremli infoväljaga lähedalt seotud allikat on välja pakkunud inimeste nimed, kes on lisaks Aivo Petersonile kapo poolt  kinni peetud. Nendeks olevat Dmitri Rootsi, liikumise Koos/Vmeste aktivist ja Venemaa kodanik Andrei Andronov. Viimane on kremlimeelse liikumise Öine Vahtkond tegelane, keda varemgi kinni peetud naise peksmise eest.

Teate sellekohta on avaldanud Oleg Bessedin oma Facebooki postituses ja portaal baltija.eu. Siin on allikaks Kremli propagandaväljaande Rossiya Segodnya erikorrespondent Aleksei Stefanov, viidatakse tema Telegrami kanalile.

Samal ajal on asunud Kremli meediakanalid looma narratiivi, nagu oleks kinni pidamine olnud just poliitiliselt motiveeritud. Nii kirjutas Regnum, et Peterson peeti kinni selle tõttu, et külastas Venemaa okupeeritud Donbassi piirkonda. REN TV aga pealkirjas loo, nagu oleks Petersoni kinni peetud poliitiliste vaadete pärast. Selles loos astub videopöördumises üles teine Koos/Vmeste käilakuju Oleg Ivanov.

Jätkub traditsioon, et Venemaa eriteenistustega koostööd tegevaid inimesi kujutatakse Kremli meedias oma vaadete eest taga kiusatutena. Nii näiteks on püütud Sergei Seredenkole luua süümevangi oreooli. Ka Andronovi eelmist kinni pidamist püüti kremlimeelses meedias esitleda kui poliitilist tagakiusamist.

Propastop ennustab Petersoni ja teiste kinnipidamisega seotud suuremat inforünnakut Kremli meedias. Jälgime olukorda!

Pilt: Kuvatõmmis baltja.eu lehet.