Veel üks venekeelne telekanal nüüd vabalevis

10.06.2021

Juuni esimestel päevadel alustas Levira üle õhu edastatavas vabalevis venekeelse telekanali Current Time (Настоящее Время) ülekandmist.

Tegemist on Radio Free Europe/Radio Liberty Ameerika Hääle koostööna loodud telekanaliga, mille toimetus asub Prahas. Kanali ajakirjanikud töötavad Venemaal, Ukrainas, Valgevenes, Gruusias ja mitmes teises varem NSV Liidu osaks olnud riigis.

Levira teatel on kanali programmis kesksel kohal uudistesaated, mis käsitlevad päevakajalisi sündmusi Euroopas, Ameerikas, Kesk-Aasias ja mujal. “Igal täistunnil on kavas uudistesaated ning ja igal õhtul läheb eetrisse päevauudiseid analüüsiv saade. Eesti, Läti ja Leedu sündmustest annab ülevaate Baltic Weekly. Current Time pakub ka rikkalikku valikut elamus- ja dokumentaalsaateid Venemaa (Person On The Map, Unknown Russia) ning Kesk-Aasia (Asia 360°) teemadel,” teatas Levira.

Intervjuud Current Time direktori, Pavel Butoriniga saab näha ETV+ hommikusaates Kohvi+ (lugu algab 1:09.38).

Propastopi hinnangul on tegemist väärt algatusega, et pakkuda tasuta vaatamiseks Kremli poolt mitte dikteeritud sisuga venekeelset kanalit. Kaablioperaatorid, kelle kaudu enamike Eesti inimesteni telekanalid jõuavad, seda mingil põhjusel ei tee. Näiteks Elisa kõige soodsamast tv paketist leiab nii PBK, RTR-Planeta, REN TV või ka näiteks NTV Miri. Samuti pakub oma kõige soodsamas paketis neid Telia ja STV. Kummalisel kombel leiab STV soodsaimast paketist ka Valgevene riikliku telekanali Belarus24.

Hetkel on antenniga vastu võetavas vabalevis veel ETV+, ETV, ETV2 ja France24.

Current Time telekanali leiab ka Propastopi koostatud valgete venekeelsete kanalite loetelust.