Pildimängu vastused

17.09.2020

Anname vastused eelmise nädala pildimängule.

Esimene foto on tehtud Valgas, vaatega Pedeli jõele ja paisjärvedele.
Posti küljes olevalt sildilt võib välja lugeda AS OTOLU, mida googeldades täiendab otsingumootor abivalmilt “As Otolux”. Aadressiks näidatakse Kelli 2, Jaanikese küla, Valgamaa. Edasi on Google Mapsi ja Google Street View abil lihtne õige koht välja skrollida.

Teisel fotol on Lümanda Issanda Muutmise kirik.
Vastuseni juhatab fotole jäänud maantee nimetus Mustjala-Kihelkonna-???. Sisestades Google Mapsi “Mustjala-Kihelkonna” jõuab kiirelt arusaamisele, et tegemist on Mustjala-Kihelkonna-Tehumardi maanteega ning edasi tuleb hakata otsima sobivad ehitis ja asukohta. Esimene asula, mis teele jääb on Lümanda. Kui Google Mapsis täpsustada Lümanda ning lisada sellele märksõna kirik, pakutakse välja Lümanda Issanda Muutmise kirik.

Kolmandal fotol on Väike-Rakke külas asuv endine Tamme kool
Vihje, mille abil liikuma hakata on fotol olev infotahvel, kus kiri “Tartumaa aasta küla 2016”. Seda googeldades, saab teada, et 2016. aastal valiti Tartumaa aasta külaks Rakke külade piirkond. Otsing annab vastuseks mitmeid pildimängu ülesandeks oleva maja fotod, kuid ei õnnestu tuvastada, mis hoonega on tegemist.
Üheks otsingu tulemuseks on viide lehele pitkarelvavennad.ee, millelt leiab ka fotod maja küljes olevatest mälestustahvlitest. Selgub, et tegemist on Väike-Rakkes asuva endise Tamme kooliga.
Google Street Viewga mööda Väike-Rakket liikudes leiab Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme maanteelt Tartu-Rõngu/Rannu ristmikult otsitava hoone.

Täname kõiki vastajaid ning eriti seekordse pildimängu koostajat.

Toimetus on saanud mitmeid soove võtta ette mõni oluliselt keerulisem ülesanne. Lubame sellega välja tulla enne aasta lõppu ning samuti ootame ettepanekuid paraja pähki vormimiseks.