Alternatiivset tõde avastamas

21.03.2020

Eesti Päevalehe trio Roonemaa, Laine ja Kund avaldas reedel järjekordse põhjaliku artikli koroonaviiruse segadust ärakasutavast grupist sotsiaalmeedias.

Lugu räägib Facebooki suletud grupist „Ava oma silmad“, mis on autorite sõnul kogunud ärevate aegade kaasabil juurde tuhandeid liikmeid. Tänaseks (21.03.2020) on grupp suletud.

Päevalehe andmetel kureerib vanenõuteooriaid, ebaterveid üleskutseid ja sekti „Elusad Inimesed“ promo levitavat FB gruppi Shivani Kracht, pärisnimega Katrin Kracht.

Grupis propageeritakse koroonaviiruse karantiinist loobuma, kutsutakse üles pangast raha välja võtma ning seda sularahana hoidma, koroonaviiruse puhul MMSi tarvitama või näiteks ka Eesti riigile oma isikut tõendava dokumendi tagastamist ja selle asemele Elusate Inimeste veebilehelt uut tellima.

EPList selgub, et uue sünnitunnistuse registreerimiseks tuleb sisestada oma andmed (nimi, sünniaeg, kodune aadress jne) sekti veebilehel, kus need on kõigile nähtavad.

Artikkel kinnises grupis toimuvast võiks olla väga peen huumor, kui see poleks reaalsus ning see Eesti inimeste seas jälgimist ei leiaks.

Foto: ekraanitõmmis Eesti Päevalehe veebist