Propastopi rahvaalgatus Russia Today hambus

10.10.2019

Propastopi poolt käivitatud rahvaalgatus, piirata Eestis levivate Venemaa propagandakanalite tegutsemistvabadust Eesti rahvusdomeeni ärakasutamisel, sai propagandarünnaku osaliseks saksakeelses Russia Today kanalis.

Propastoppi ja Kaitseliitu üldisemalt ründav saksakeelne artikkel avaldati 28. septembril ning loos ei hoitud värve tagasi.

Artikli sissejuhatuses öeldakse, et aastakümneid on Eestis parempoolsete rahvuslaste poolt soositud kõikvõimalike alternatiivsete infokanalite sulgemist, kuid nüüd, kus selline algatus on peidetud „demokraatia“ varju, muutus ettevõtmine ka russofoobset ideoloogiat kandvate, kõigutamatute patriootide jaoks ebahuvitavaks.

Lugu vürtsitatakse täiendavalt süüdistustega vägivalla ja russofoobia heroiseerimises ning fašismi ja natsismi propageerimises.

Visuaalse poole ülesehitusel on loo juures kasutatud fotot Lihula ausambast ning lisalugemise rubriigist hakkab silma Eestisse mittepuutuv lugu Ukraina Azovi bataljonist, mille illustreeringuks on kasutatud fotot tõrvikurongkäigust.

Lugu on üles ehitatud Kremli propagandanarratiividele, mis peavad Eestit kujutama fašismi tolereeriva riigina, kus elavad russofoobid.

Saksakeelse RT lugu on uusversioon septembri keskel ilmunud Baltnewsi artiklist, mis seadis esimesena fookusesse inimeste passiivsuse allkirjade andmisel, öeldes juba pealkirjas „Kedagi ei huvita: miks russofoobid ebaõnnestusid Venemaa meedia blokeerimiseks allkirjade kogumisel“.

Tähelepanuväärne on seik, et nii RT lugu, kui ka Baltnewsi artikkel kajastavad, kuid ei lükka ümber Propastopi seisukohta, et Sputnik Eesti ja Baltnews kuuluvad Russia Today võrgustikku ning levitavad Eesti-vastaseid sõnumeid.

Propastop jätkab allkirjade kogumist 1000 allkirja täitumiseni.

Foto: ekraanitõmmis infokanalite veebilehtedelt