Välismeedia: deepfake tõstab pead!

20.06.2019

Propastopi toimetusele hakkas juunis silma suur deepfake videomanipulatsiooni tehnikast avaldatud artiklite hulk. Jagame leide ka Propastopi lugejatega.

Brookings kirjutab pikemalt deepfake tehnika võimalikest mõjudest 2020 USA valimistele. Loo autor peab seda tehnikat järgmiseks suureks rünnakuks tõe vastu.

Washington Posti väljaanne Power Post kirjutab USA tulevaste valimiste võtmes sellest, kuidas USA valitsus peaks kiirelt reageerima tehisintellekti kasutamisele meedia sisu loomisel ja toetama video ja audio sisu kontrollimise arendamist.

Sama väljaanne kirjutab juunis ka sellest, kuidas uus videotöötluse tehnoloogia kasvatab infomanipulatsioonidega seotud muresid.

The Guardian küsib, kuidas hinnata seda, kui tuntud näod ütlevad väljamõeldud lauseid. Jutt käib sellest, et enam ei saa uskuda oma silmi ja kõrvu. Artikli autor Jamie Bartlett ütleb, et unustage tõejärgne aeg, nüüd on käes reaalsusjärgne aeg.

The Verge kirjutab sellest, et tehnisintellekti poolt loodud deepfake kasutamine on sedavõrd lihtne, et vajab ainult teksti sisse trükkimist.

MIT Technology Review kirjutab, et deepfake võib olla kasulik tööriist spioonidele. Uudis räägib sellest, kuidas df tehniloogia abil on loodud kõrgetasemeline tehispilt LinkedIni profiili tarbeks, kellest/millest on saanud arvamusliider Washingtonis. Sel teemal kirjutas juunis ka AP.

Mitte küll otseselt deepfake tehnikaga seotult, aga MIT TR kirjutab juunis ka, kuidas tehisintellekt suutis 13 tunniga genereerida ÜRO kõnesid.

VICE avaldas juunis loo sellest, kuidas tehnisintellekt pandi aeglaselt, HAL9000 moodi, neuroneid ükshaaval välja lülitades, inimese tegelikku nägu unustama.

Samuti kirjutab VICE juunis, kuidas Mark Zuckerbergist tehtud deepfake video katsetab FB libavideote poliitika piire.

Columbia Journalism Review avaldas juunis loo netis ringlevast töödeldud videost, mis oli tehtud USA esindajatekoja spiikrist Nancy Pelosist. Videotöötluse abil jäeti mulje, nagu oleks spiiker olnud esinemise ajal joobes.

Samas videost tõukub ka The Atlanticu artikkel deepfake teemadel ning The New York Times küsib selle video põhjal, kas me saame veel uskuda seda, mida me näeme.

Foto: ekraanitõmmis The Verge kodulehelt