Jõuluvana tabatud Rakveres, Laial tänaval

27.12.2018

Avaldasime nädala alguses pildimängu, kus uurisime selle foto tegemise kohta, aega ja autorit, samuti auto numbrile kirjutatut.

Õiged vastused on:

– Rakvere

– Lai tänav

– 3. detsember 2017

– Jõuluvana Julius

– Ints Kalnins

Lisapunkte sai ka arutluskäigu ja pildilise tõestusmaterjali esitamise eest. Lahenduskäike saab olla mitu:

Otsides fotot erinevates pildiotsingukeskkondades (Google Image, Tineye või Yandex Image) võib leida sama pildi Adobe pildikogust. Juuresolev tekst annab vastuse linna, pildi tegemise kuupäeva ja fotograafi kohta.
Üks vastaja leidis samad andmed ka algse foto metaandmete uurimisel. Seda saab teha, sisestades foto aadressi näiteks exifinfo.org lehel.

Auto numbri leiab, kui otsida internetist märksõnu “Rakvere jõuluvanade konverents 2017”. Otsing annab tulemuseks näiteks selle pildigalerii, kus näha auto esimene numbrimärk. Auto saab tuvastada fotodel näha oleva beeži turvakaare järgi.
Need vastajad, kes otsisid Külauudiste galeriist, suutsid leida ka auto tagumise registreerimisnumbri 66 CZS. Loomulikult on ka see õigeks vastuseks.

Õige tänava leidmiseks tuleb otsida fotogaleriidest mõni äratuntav maamärk jõuluvanade paraadi piltidelt ja seejärel Google Street View abil lokaliseerida otsitaval fotol taustal olev maja aadressiga Tallinna tänav 15.

Tundub, et seekordne pildimäng oli varasematest pisut kergem, sest seitse punkti teenisid pea kõik vastajad. Suur tänu kaasa mõtlejatele ja oma pildiotsinguoskuste lihvijatele!

Avalehe foto: Kevin Dooley/Flickr/CC