Pressinõukogu ei andnud propagandakanalile õigust

02.07.2018

Aprillis ERRis, Postimehes ja Õhtulehes ilmunud lugude peale Pressinõukogule kaebuse esitanud Sputnik Eesti, ei saanud järelevalveorganilt õigust, vaid nõukogu leidis, et kolm meediakanalit pole rikkunud Eesti ajakirjanduseetika koodeksit.

Sputniku etteheide põhines väitel, et neile ei antud avaldatud lugudes kommentaariks sõna.

Teadupärast oli teema alguseks Sputniku poolt kaitseväele saadetud kallutatud ning raamistavad küsimused, millele polnudki võimalik neutraalselt vastata, mistõttu kaitsevägi need täismahus avalikustas.

ERR on avaldanud oma uudisteportaalis neid puudutava otsuse täisteksti, millest saab lugeda Pressinõukogu seisukohta, et kuna Sputnik avaldas 2. märtsil ajateenija tulistamise kohta loo, siis on nad teema ja kampaania ise algatanud. Pressinõukogu hinnangul kajastuvad Sputniku seisukohad nende küsimustes, mis uudises avaldati.

Pressinõukogu otsus põhjustas propagandakanali valulise reaktsiooni, milles see süüdistab nõukogu pretsetendi loomises, mis võimaldaks edaspidi ajakirjanikel eetikakoodeksit eirata. Selline reaktsioon on igati ootuspärane ning nüüd võib oodata otsusest tingitud Eesti-suuanlisi rünnakuid Venemaa propagandameedias. Sputnik on oma portaalis nendega juba algust teinud.

Foto: ekraanitõmmis ERRi portaalist.