Moldova asus piirama propagandakanalite levikut

18.01.2018

10. jaanuaril võeti Moldovas vastu seadus, millega asutakse piirama Venemaa propagandakanalite levikut riigis.

Seaduse, millega saab piirata Venemaa telekanalite edastamist, kirjutas alla Moldova parlamendi spiiker Andrian Kandu, kuna riigi venemeelne president Igor Dodon oli varem korduvalt keeldunud seda seadus allkirjastamast.

5. jaanuaril peatas konstitutsioonikohus tema volitused seaduse vastuvõtmise vetostamisel ning õigusakt sai allkirjastatud.

Kreml on juba nimetanud selle seaduse vastuvõtmist Moldova parlamendi enamuse poolt korraldatud Venemaa vastaseks rünnakuks. Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova sõnul rikub seadus moldaavlaste põhiõigusi ja piirab vaba ligipääsu informatsioonile.

Seadusega soovitakse piirata Venemaa telekanalite kaudu propagandistlike uudiste, analüüsi- ja poliitikasaadete ning militaarteemadest rääkivate saadete levikut Moldovas.

Venemaa propagandakanalite levikut on näiteks piiranud ka Leedu ja Ukraina. Leedu ringkonna halduskohus peatas 2013. aastal ajutiselt PBK telekanali leviku riigis ning Ukraina keelas aasta hiljem mitmete Venemaa propagandakanalite leviku Ukrainas.

Foto: d76 / Flickr / CC