Propastop nüüd ka vene keeles!

15.06.2017

Keelevaliku laiendamise peamine põhjus on anda Eestis elavatele venekeelsetele inimestele teada Eesti-vaenulikest propagandajuhtumitest, õpetada lugejaid meedia kallutatust ära tundma  ja manipulatsioone analüüsima. Seni on blogi postitusi vene keelde tõlkinud Postimees, kuid see on toimunud harva ning juhuslikult.

Teiseks põhjuseks on kasvav tähelepanu, mida Propastopile on pööramas Venemaa meedia. Kaks Propastopi teemat on pälvinud idanaabri ajakirjanduses suuremat huvi. Esimene neist puudutas musta nimekrja koostamist aasta alguses. Avaldasime toona loetelu propagandat edastavatest veebisaitidest, kus me ei soovitanud reklaami avaldada. Ka hiljutine multifilmi “Maša ja karu” käsitlus tekitas Venemaal vastukaja. Nüüd saavad kõik venekeelsed lugejad nii nende kui ka kõikide teiste Propastopi postitustega tutvuda otse, mitte Kremli meedia poolt vahendatult ja propagandasõnumitega garneeritult.

Propastopi keelevaliku laiendamine on blogi pikaajaline plaan, aprillis avasime näiteks ingliskeelse versiooni. Püüame õige pea jõuda järjele ka Propastopi venekeelse sotsiaalmeedia kontode loomise ja haldamisega. Seni saab blogi tegemistega end kursis hoida ja postitusi kommenteerida Facebookis.

Venekeelse propastopi leiad blogi päises olevast keelevaliku menüüst.

Foto: Anton Fomkin / Flickr / CC