Postimees õpetab propagandaga võitlema

14.04.2016

SiitValeri Solovei saad lugeda Postimehes ilmunud lugu “Kuidas võidelda Vene propagandaga?”. Tegemist on Taavi Minniku intervjuuga Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi avalike suhete kateedri juhataja professor Valeri Soloveiga.

Intervjuu sisu kommenteerides ei taha Propastopi nõustuda arvamusega, et Venemaa propaganda välismaal on olnud edukas vaid välismaal, Baltimaades ja Saksamaal elavate venelaste seas. Näeme, kuidas propagandast tekkinud pinged puudutavad otseselt kõiki Venemaa naaberriikide elanikke ja kogu Euroopa Liitu.

Ka ei paku intervjuu head vastust pealkirjas püstitatud küsimusele. Mõte, et propagandaga võitlemiseks piisab kohalike venekeelsete telekanalite tekitamisest, tundub elukauge. ETV+ loomine oli vajalik samm, aga nähes kanali madalat vaadatavust ning probleeme oma näo leidmisega ei tundu sellest lahendusest piisavat. Muid propagandaga võitlemise ideid Solovei aga intervjuus välja ei paku.

Solovei mõtetest saab osa ka ühest eelmisest Postimehes avaldatud intervjuust, asjast huvitatud saavad lugeda tema raamatut meediamanipulatsioonide kohta või näiteks kuulata venekeelset videoloengut propagandast.

Foto postituse juures on ekraanitõmmis viidatud videoloengust.