Mis on Propastop?

20.02.2016

Propastop on blogi, mille eesmärgiks on kaasa aidata Eesti turvalisusele inforuumis.

Kui näeme, et keegi levitab meedias Eesti kohta valet, kallutatud infot või desinformatsiooni, tahab info manipuleerimisega mõjutada Eestit puudutavaid protsesse, siis toome sellise tegevuse avalikkuse ette. Kõrvutame valed tegelike faktidega, näitame ära selle tegevuse tagamõtte ja toome välja need, kes on huvitatud infoga manipuleerimisest.

Propastop pudel

Vahendame infot riigiasutustelt, jooksvast meediast ja kirjandust, mis blogi teemaga seotud. Avame taustu, analüüsime, mida võtavad propagandarindel ette naabrid. Tahame Propastopist kujundada veebipaiga, kus koos kogu propaganda-alane info.

Päris palju saab siin juttu Venemaast, vähemalt esilagu. Põhjuseks Pronksiöö järgne meediamadin, Gruusia sõda, Ukrainalt Krimmi okupeerimine ja Ida-Ukraina terroristide toetamine. Kõik need tegevused on käinud tugeva propaganda ja inforünnakute saatel. Tunneme potentsiaalset propagandasurvet Eestile ka praegu ja oleme seetõttu Venemaa suunal valvel.
Aga me ei taha jääda vaid Venemaa-teemaliseks blogiks. Kui märkame mõnda riiki või organisatsiooni, kes tahab mõjutada Eesti sündmusi väljastpoolt, siis kindlasti neist ka kirjutame.

Tähele tuleb panna, et Propastop ei tegele ise propaganda loomisega, piirdume selle paljastamisega. Samuti tunnustame iga Eesti kodaniku õigust sõnavabadusele, sealhulgas eri arvamusele Eesti kohta.

Ootame aktiivset panust ka lugejatelt: kui märkad propagandat, saada meile vihje!